Image default

Демократична партія США отримала контроль над Сенатом

Сенат США politnavigator.net

Місця в Сенаті розподіляться порівну між «демократами» та «республіканцями»

В американському штаті Джорджія двоє представників Демократичної партії виграли вибори до Сенату, чим після присяги забезпечать контроль «демократів» над верхньою палатою Конгресу. Про це повідомляє Vox.

Зазначається, що в Джорджії кандидат від Демократичної партії Рафаель Уорнок переміг конкурентку від «республіканців» Келлі Лоефлер, набравши понад 50 відсотків голосів. Водночас інший «демократ», Джон Оссові, переміг конкурента від «республіканців» Девіда Пердью.

Унаслідок цього 100-місцевий Сенат поділено навпіл між Демократичною і Республіканською партією – 50 на 50 сенаторів від обох політсил. Відповідно, вирішальний голос на голосуваннях матиме віцепрезидентка США Камала Гарріс, яка після інавгурації стане главою Сенату.

Новини за темою: Сенат США подолав вето Трампа й затвердив оборонний бюджет країни з допомогою Україні

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ оприлюднили запис розмови нібито між чинним президентом США Дональдом Трампом та держсекретарем штату Джорджія Бредом Раффенспергером, у якому Трамп вимагав у співрозмовника перерахувати голоси президентських виборів на його користь. При цьому президент висловив переконання у своїй перемозі в штаті.

Джерело

Залишити коментар