Image default

COVID: МОЗ побоюється новорічних свят

Фото: crisis.in.ua Жорсткий локдаун введуть, пишуть ЗМІ

Через зростання контактів між людьми на зимові свята в Україні може відбутися сплеск захворюваності, вважають у МОЗ.

Поки підстав для введення жорсткого карантину немає, але новорічні свята можуть викликати сплеск захворюваності, вважає міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

При цьому ЗМІ повідомляють, що влада готується ввести жорсткий локдаун, але ще не визначилася з датами.

«З точки зору епідеміології, введення жорсткого карантину і розрив повністю ланцюга передачі хвороби, тобто зведення практично до нуля спілкування між людьми, це найкращий спосіб, з точки зору епідеміології, для зменшення захворюваності на COVID-19, ну практично її можна звести до нуля», — заявив він.

«Основною причиною введення жорсткого карантину буде епідситуація і навантаження на нашу медичну систему. Викликають занепокоєння наші новорічні свята. Оскільки ми проводимо свята весело, і вони передбачають велику кількість контактів між людьми на ярмарках, на святкуванні, на новорічних ялинках… Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом — то можуть бути сплески», — побоюється міністр.

Він зазначив, що зараз чекають, який ефект дадуть чинні карантинні обмеження. «Я думаю, наступного тижня ми зможемо сказати, чи досягли ми цього ефекту», — сказав Степанов.

Також він повідомив, що МОЗ розробляє різні варіанти, влада готує підтримку бізнесу в разі жорсткого карантину.

Зараз, запевнив Степанов, медсистема справляється з навантаженням — зайнято 27 887 ліжок (49,9%) з 55 886, виділених під COVID-хворих. При цьому з киснем уже 26583 ліжка.

Як відомо, в Україні два дні рекордний приріст захворюваності на коронавірус. За минулу добу — понад 16 тисяч випадків, а всього з початку пандемії — наближається до 700 тисяч.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар