Image default

Число жертв заворушень у США зросло до 5: Міністри почали звільнятись після нападу на Капітолій

Штурм Капітолію REUTERS

Поліція офіційно підтвердила смерть свого співробітника

В результаті заворушень у США 6 січня, які супроводжувалися захопленням Капітолію, загинули п’ять осіб. Про це йдеться в заяві на сайті поліції Капітолія.

Повідомляється, що від поранень помер співробітник поліції Капітолія Брайан Сікнік. Також повідомляється, що він був залучений до реагування на ситуацію з заворушеннями і отримав поранення після того, як вступив у фізичний контакт з протестувальниками.

Разом із тим, міністр освіти Бетсі Девос та міністр транспорту Елейн Чао, а також помічник секретаря Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб Елінор Маккенс-Кац подали у відставку після захоплення Капітолію, передає CNN.

«Я планувала залишитися, поки не відбудеться зміна адміністрації, але вчора ввечері мої плани різко змінилися, коли я бачила захоплення будівлі Капітолію. Я вважаю, що така поведінка була абсолютно неприйнятною, і в глибині душі я просто не можу продовжувати», — сказала Маккенс-Кац.

За словами Девос, у зв’язку з останніми подіями вона подає у відставку, яка вступає в чинності 8 січня.

Новини за темою: «Архаїчність електоральної системи»: У РФ назвали причину штурму Капітолію

Нагадаємо, 6 січня, у Вашингтоні сторонники Дональда Трамп зібралися на багатотисячний мітинг, після чого відправилися штурмувати Капітолій. За даними ЗМІ, під час заворушень загинули чотири людини. Детальніше, що відбувалося у Вашингтоні читайте тут.

На тлі цих подій спікер палати представників США Ненсі Пелосі закликала до негайного усунення діючого президента Дональда Трампа з посади за допомогою прийняття 25-ї поправки Конституції.

Водночас виконувач обов’язків федерального прокурора США Майкл Шервін повідомив, що прокуратура вивчить роль всіх дійових осіб в заворушеннях, що відбулися в середу в Вашингтоні, в тому числі участь президента США Дональда Трампа в підбурюванні натовпу.

Джерело

Залишити коментар