Image default

Чернишов де-факто став головним бенефіціаром «Великого будівництва», — експерт

Олексій Чернишов

Скандал навколо «розпилу» коштів «Великого будівництва» показав, що глава Мінрегіону Олексій Чернишов вводить в оману не тільки суспільство, але і особисто Президента Володимира Зеленського. Про це заявив експерт Юрій Гаврилечко, коментуючи скандальну заяву колишнього радника глави Офісу Президента Ігоря Уманського про схеми у «Великому будівництві», повідомляє УНН.

За його словами, владна вертикаль, яка контролює «Велике будівництво», у всіх на виду. У червні поточного року було створено координаційну раду «Великого будівництва», яку очолив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко. У неї, крім інших, увійшли: міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, міністр інфраструктури Владислав Криклій, помічник Тимошенко Юрій Голик, а також радник голови ОП Андрія Єрмака Михайло Подоляк.

При цьому, як вважає Гаврилечко, неофіційними кураторами «Великого будівництва» стали Тимошенко і Подоляк ( безпосередньо підлеглий Єрмаку).

«Очевидно, це загострило, ну, скажімо так, «взаємну нелюбов» Єрмака/Подоляка і Тимошенко. Така ситуація очевидно пішла на користь Чернишову, який де-факто став основним спікером проєкту «Велике будівництво» і одним з основних його бенефіціарів. Чернишов відповідає за соціальні об’єкти (школи, садочки, лікарні), завдяки чому має вплив на регіональні еліти. І це при тому, що ситуація із проєктом для нього близька до провальної. Мінрегіон рапортує про 89% готовності об’єктів «Великого будівництва», але ЗМІ проаналізували дані офіційного сайту програми і пишуть, що загальна готовність складає всього 64%. Складається враження, що керівництво Мінрегіону вводить в оману не тільки суспільство, але і особисто Президента Володимира Зеленського, адже різниця між 64% і 89% — складає вагомі 25% від загального обсягу робіт», — зазначив експерт.

Гаврилечко також додав, що «Чернишов, який орієнтується безпосередньо на Єрмака, хоче свій провал із «Великим будівництвом» обернути в отримання доступу до ще більшої кількості потоків. Адже скандал, що розкрився — це війна всередині вертикалі, де Єрмак, Подоляк, Чернишов і компанія намагаються зменшити вплив Тимошенко, Голика і Кубракова».

«Всі ці війни за схеми і розпил потоків між групами впливу у найближчому оточенні Президента не тільки «закатують в асфальт» проєкт «Велике будівництво» і гроші з «ковідного фонду», але вводять в оману Президента і обвалюють його рейтинг. Цікаво, які висновки зробить Президент? Особливо, якщо врахувати, що Чернишов вже досить ефективно заблокував ще одну президентську ініціативу, а саме — містобудівну реформу… Чекаємо якнайшвидшого голосування у Раді закону про інтерпеляцію?» — підсумував Гаврилечко.

Нагадаємо, раніше колишній радник глави Офісу Президента Ігор Уманський заявив, що до 40% грошей, виділених на проєкт «Велике будівництво», було розкрадено. Сума викраденого, за його словами, майже дорівнює 35 млрд грн, які були виділені на будівництво доріг із «ковідного фонду».

Источник

Залишити коментар