Image default

Чекаємо рок-н-ролу: Кулеба розповів про очікування щодо співпраці України та США

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

За словами міністра, головними є три напрямки

Україна очікує плідних відносин із адміністрацією новообраного президента США Джо Байдена, пріоритетами у яких будуть три напрямки. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю «ТСН».

«Ми очікуємо рок-н-ролу. Ми хочемо дуже динамічних і драйвових відносин зі Сполученими Штатами. Америка й Україна є стратегічними партнерами. Це офіційно і фактично так. Тому нам потрібно додавати ще більше звуку до цієї пісні стратегічного партнерства. У нас є безпека. Це стовідсотковий пріоритет. У нас є трансформація України. Це те, де США можуть нам серйозно допомогти у зміцненні країни зсередини», — зазначив він.

При цьому очільник МЗС додав, що ще одним пріоритетом може стати економічний напрямок. Зокрема, український уряд хотів би розширити інвестиції в Україну та торгувати на світових ринках.

За словами чиновника, відновлення посади спецпредставника Державного департаменту США щодо України, яку раніше обіймав Курт Волкер, мало б позитивний результат і задовольнило б уряд України. Але він додає, що є куди рухатися далі.

«Досвід наявності цієї посади позитивний, ми були б задоволені, якби вона була відновлена. … Але дуже важливо, щоб Україною в Америці займався не лише спецпредставник, а щоб уся державна машина США усвідомлювала, що Україна — це суперважливий партнер у Європі. І для цього треба, щоб у Держдепі, в Міноборони, Мінфіні, Конгресі — скрізь були прихильники України, які б допомагали нам розвивати ці відносини. А буде конкретна посада чи не буде — це вже другорядне питання», — запевнив Кулеба.

Новини за темою: Україна не втручалася у вибори США, — ексрадниця Трампа

Нагадаємо, що 3 листопада відбулися вибори президента Сполучених Штатів Америки. Перемогу у них здобув американський політик Джо Байден. Дональд Трамп відмовлявся визнавати, що Джо Байдена підтримала більша кількість виборців. Він ствержував про масові фальсифікації, намагаючись домогтись перерахунку голосів через суди. Втім, все ж 20 січня 2021 в США відбудеться інавгурація новообраного президента.

Джерело

Залишити коментар