Image default

Борислав Береза запропонував звільнити Сергія Лещенка з Наглядової Ради «Укрзалізниці»

Екс-заступник голови Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза розкритикував бездіяльність членів Наглядової ради «Укрзалізниці». Про це він заявив в ефірі авторської програми » під особистий контроль».

«Щоб реформи вдалися, антикорупційні органи нарешті прокинутися і рити землю люто і безжально, хапаючи корупціонерів за руки. Та й посміховисько в особі Головного залізничного «антикорупціонера» Лещенка варто замінити на когось більш професійного, як і інші сумнівних персонажів у наглядовій раді УЗ», — завив Береза.

На його думку, величезні зарплати в наглядовій раді контрастують з реальною ефективністю цього органу: «зарплати керівництва і членів Наглядової ради «Укрзалізниці», їх повноваження і функції — окрема хвора тема. Її можна описати трьома словами: дорого, безглуздо, шкідливо для бюджету».

Особливе обурення Борислава Берези викликали махінації Лещенка з доплатами за проведену антикорупційну діяльність.

«І як вишенька на торті — ще 10% зверху своєї зарплати Сергій Лещенко отримує як голова Комітету з питань комплаєнсу та антикорупції, утвореного при наглядовій раді УЗ. Він ще й Андерса Ослунда туди взяв! Гідна пара! кажіть, може хто чув, як Лещенко озвучив хоча б одне звинувачення комусь в «Укрзалізниці»? Розкрив хоч найменшу схему, щоб виправдати своє пухке перебування на цій посаді?! Він лише безпорадно пише пости і відеозвернення в соцмережах», — обурюється політик.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро розслідувало 21 кримінальне провадження за фактами корупції, пов’язаної з діяльністю «Укрзалізниці», орієнтовні збитки сягають 1,1 мільярда гривень.

Основні правопорушення, за заявами НАБУ, пов’язані зі зловживаннями під час публічних закупівель, обслуговування боргових зобов’язань, здійснення страхової діяльності, а також при наданні пільг на тарифи з вантажних перевезень.

У вересні 2020 року під час обшуків у Києві та Одесі у службових приміщеннях «Укрзалізниці» та офісі комерційної структури правоохоронці виявили оригінали печаток компаній з ознаками фіктивності, чорнову бухгалтерію, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів. Також вилучено понад 1,2 мільйона гривень, на які судом накладено арешт.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Джерело

Залишити коментар