Image default

Бойко: ОПЗЖ не підтримає бюджет, який прирікає людей на бідність і добиває економіку

Співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко

«Опозиційна платформа — За життя»

Боротьба з епідемією, рішення, спрямовані на підтримку людей, і дієві кроки до миру – це пріоритетні завдання для парламенту в останній місяць року. Про це заявив, виступаючи з парламентської трибуни, співголова фракції «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко, передає прес-служба політсили.

«Перше – це, звісно, боротьба з епідемією, тому що ця хвороба вже прийшла майже в кожну сім’ю. Робота повинна проводитися не в тому, щоб розглядати дату введення карантину, а потрібно невідкладно приймати конкретні рішення щодо збільшення фінансування медиків, збільшення їм зарплати, страхування, закупівлі необхідних ліків та забезпечення лікарень киснем, тому що хворі просто задихаються», – зазначив Юрій Бойко.

Також, за його словами, треба приймати рішення щодо підтримки людей, які втрачають роботу внаслідок епідемії.

«Люди, які зібралися на вулиці перед Верховною Радою, чекають вирішення їхніх проблем, а не балаканини. За межею бідності можуть опинитися мільйони українських родин. Збанкрутують українські підприємці, і тоді криза в економіці переросте у повномасштабну затяжну депресію. Тому не чверть Державного бюджету спрямовувати на бюрократичний апарат та силові відомства, а вводити податкові канікули для бізнесу, не борги накопичувати, а зайняти відповідальну позицію і діяти в інтересах країни та людей. Так сьогодні повинні діяти і парламент, і уряд», – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що жодних непрофільних видатків, імпортних катерів, автомобілів, меблів та ремонтів, жодної гривні на «серіали» до подолання епідемії та виходу економіки з кризи зараз бути не може.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає, щоб бюджет на наступний рік був повернутий обличчям до людей, а не до чиновників і різного роду контор, які розплодилися по країні. Потрібно жорстко урізати видатки на утримання Офісу президента, уряду, парламенту, міністерств та відомств. Повернути та законодавчо закріпити обмеження на заробітні плати топ-чиновників, менеджменту державних підприємств та членів наглядових рад. Забезпечити перерозподіл бюджетних ресурсів на фінансування медицини, освіти та соціальну підтримку громадян», – сказав політик.

«Збільшити прожитковий мінімум, мінімальні зарплати та пенсії. Підвищити державні видатки на виплати житлово-комунальних субсидій. Люди не зможуть платити за новими тарифами. Необхідно також провести впорядковану реструктуризацію зовнішніх боргів і зняти борговий зашморг з держави», – всі ці речі мають бути відображені у бюджеті на наступний рік, зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

І третє питання, за словами Юрія Бойка, яке парламент заборгував у цьому році, – це завершення конфлікту на сході країни.

«Для нас має стати уроком ситуація між Азербайджаном та Вірменією. Ми повинні цьому запобігти. Ми підтримуємо перемир’я, яке, на щастя, ще діє в країні, і вважаємо, що це база для проведення подальших політичних переговорів в рамках Мінських угод і механізмів для переговорної групи. Не балаканина і процес заради процесу, а рух вперед у напрямку миру, тому що це бажання і вимога всіх громадян нашої країни», – резюмував Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Источник

Залишити коментар