Image default

Австралія змінює текст гімну з поваги до аборигенів

Австралія Фото з відкритих джерел

Змінений гімн набирає чинності з 1 січня

Влада Австралії вирішила внести зміни в текст національного гімну через побоювання образити корінні народи країни. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що з тексту славня приберуть рядок про те, що Австралія «молода і вільна», оскільки ці слова ігнорують історію аборигенів, які жили на території країни десятки тисяч років.

Змінений текст гімну набирає чинності вже з 1 січня 2021 року. Замість слів «Бо ми молоді та вільні» (іноді перекладається як «Тут, де юність зі свободою цвітуть») тепер співатиметься «Бо ми єдині та вільні» («Тут, де єдність зі свободою цвітуть»).

За словами прем’єр-міністра країни Скотта Моррісона, ці зміни зроблені «заради всіх австралійців». Урядовець підкреслив, що Австралія відносно молода, як сучасна нація, але історія країни давня.

Як відомо, гімн Австралії востаннє змінювався у 1984 році. Тоді замість «Боже, бережи Королеву!» був прийнятий поточний: «Розвивайся, прекрасна Австраліє» (Advance Australia Fair).

Новини за темою: Король боліт. В Австралії виявлено новий вид древніх крокодилів

Нагадаємо, нещодавно в Австралії зареєстрували один випадок зараження новим штамом коронавірусу з Південної Африки. Хворобу діагностували в жінки зі штату Квінсленд.

Джерело

Залишити коментар