Image default

Археологи знайшли «будинок Ісуса Христа»

Будинок належав батькові Ісуса Йосипу

Археологи стверджують, що знайшли будинок Іісуса Христа Фото: Фото з відкритих джерел Археологи стверджують, що знайшли будинок Іісуса Христа Фото: Фото з відкритих джерел Археологи стверджують, що знайшли будинок Іісуса Христа Фото: Фото з відкритих джерел Археологи стверджують, що знайшли будинок Іісуса Христа Фото: Фото з відкритих джерел Археологи стверджують, що знайшли будинок Іісуса Христа Фото: Фото з відкритих джерел

Британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга стверджує, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос. Про це повідомляє Daily Mail.

Професор зробив цей висновок після 14-річних розкопок залишків житла І століття нашої ери під монастирем сестер у Назареті. Дослідник стверджує, що будинок, який він розкопав і дослідив, скоріше за все, збудував батько Ісуса – Йосип.

У 2015 році професор Дарк вперше припустив, що будинок належав Марії та Йосипу. Подальший аналіз підтвердив, що житло було побудовано в I столітті, а здогади можуть виявитися правдою. У Новому Завіті йдеться, що Йосип був теслею, тож він міг спорудити будинок.

Зокрема, розкопки показали, що це — будинок у внутрішньому дворі, з житловими та складськими приміщеннями поряд із внутрішнім двором і терасою на даху для домашніх справ. Сходи в будинку були висічені в скелі, що вказує на професіоналізм в обробці каменю.

Новини за темою: Італійські археологи знайшли рештки двох людей, які загинули від виверження вулкану в Помпеях

Після смерті Ісуса і поширення християнства, приблизно в ІV столітті, на пагорбі, що прилягає до будинку, була побудована печерна церква. Потім, імовірно в наступному столітті, була побудована ще одна велика надземна церква над будинком.

Кен Дарк звертає увагу, що ті, хто будували церкви на тому місці, вочевидь, вважали місце досить значимим із релігійної точки зору.

Вперше це житло виявили ще в 1880-х роках. Тоді біблеїст Віктор Герен в 1888 році говорив, що там провів дитинство Ісус, але черниці, яким належав монастир, проводили розкопки і не знайшли цьому доказів.

Новини за темою: У Болгарії археологи знайшли затоплене місто на дні Чорного моря

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму археологи виявили залишки керамічної майстерні IV-III століть до нашої ери.

Джерело

Залишити коментар