Image default

Альбом безбар’єрних рішень розроблять за ініціативи Зеленської

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської розпочали роботу над Альбомом безбар’єрних рішень

Як міське середовище може бути безбар’єрним та дружнім до людей — зобразять наочно. За ініціативи першої леді України Олени Зеленської розпочали роботу над Альбомом безбар’єрних рішень .

Про це йдеться на сайті Міністерства розвитку громад та територій.

У повідомлені зазначається, що альбом стане зрозумілою інструкцією для всіх, хто хоче будувати простір з урахуванням принципів доступності, зазначає РБК Україна.

Публікуватимуть альбом по розділу щоквартально теж на сайті Мінрегіону.

«Щодня десятки тисяч людей стикаються з бар’єрами. Їм важко вийти з дому, бо немає зручної інфраструктури для переміщення. Це потрібно змінювати вже сьогодні й по всій Україні. В Альбомі буде проілюстровано, як зробити життя у вашому місті та селі комфортним для кожного — зараз і на роки. Безбар’єрність має бути суспільною нормою», — зазначила перша леді Олена Зеленська.

Усі будівлі в Україні — житлові будинки, громадські та комерційні споруди — мають відповідати численним принципам безбар’єрності, що прописані в Державних будівельних нормах.

Альбом допоможе врахувати їх при проектуванні, у ньому будуть усі необхідні параметри, схеми та креслення. Фактично, будь-хто зможе зайти на сайт Міністерства та завантажити готові інструкції, як зробити простір дружнім до людей.

Крім того, в ньому проаналізують нинішній стан міського середовища, тож альбом буде корисний не лише для архітекторів або проектувальників, але й для керівників міст, ОТГ, а також бізнесів.

«Завдання кожного органу влади простою та зрозумілою мовою пояснювати свої дії та прийняті рішення, особливо, коли мова йде про перетворення застарілих просторів і будівель у доступні кожному громадянину локації. Альбом безбар’єрних рішень стане одночасно путівником, тлумаченням та керівництвом для кожного, хто змінює свої міста, селища і громади з метою зробити їх вільними від бар’єрів та архітектурних анахронізмів, що заважають мешканцям користуватися своїм правом на вільний доступ до будь-якої будівлі та простору», — підкреслив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Альбом безбар’єрних рішень планують завершити у січні 2022 року.

У процесі розробки беруть участь Міністерство розвитку громад та територій, архітектори, представники громадськості, експерти.

Альбом є частиною загальної ініціативи Олени Зеленської щодо розбудови безбар’єрного публічного простору в Україні.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Джерело

Залишити коментар