Сполучені Штати Америки попереджають партнерів про те, що Китайська Народна Республіка (КНР) посилила свою підтримку Російській Федерації у її повномасштабній війні проти України.
Про це розповідає інформаційне агентство Bloomberg.
Як пише агентство, на тлі військової інтеграції між країнами, Китай надав Російській Федерації:
- супутникові кадри з військовими цілями;
- мікроелектроніку, а також верстати для танків.
За словами співрозмовника агентства, підтримка КНР зокрема включає оптику, паливо для ракет й посилення космічної співпраці.
Голова Білого дому Джо Байден вже висловив свої занепокоєння китайському колезі Сі Цзіньпіну під час їх останньої телефонної розмови.
Bloomberg нагадує про те, що Китай намагається зобразити нейтральну позицію на тлі війни між Росією та Україною, втім це не завадило йому встановити союз з країною-терористом, яку диктатор Володимир Путін й Сі назвали дружбою “без обмежень”.
У тому ж числі минулого року товарообіг між країнами досяг рекордних позначок – 240 мільярдів доларів. Після того, як західні компанії вийшли з ринку Росії через розв’язану війну, Китай зайняв їх місце та став постачальником усього – від одягу до машин. Країна-терорист, зі свого боку, у відповідь посилила поставки вугілля й нафти.
Важливо й те, що Китай надав доступ Росії до чіпів, а також схем, які використовуються в озброєні, через що Європейський союз й Штати ввели на низку китайських компаній санкції. Втім, торгівля не демонструє ознак згортання.
Bloomberg додає, що минулого тижня державний секретар Штатів Ентоні Блінкен проінформував союзників про масштаби підтримки Китаю та закликав робити більше для її обмеження. Зокрема він наголосив на важливості, порушувати це питання безпосередньо перед Пекіном.
Позиція Китаю щодо війни
Додамо, що наразі Китай розмірковує над тим, чи приймати участь в майбутній мирній конференції, яка організовується у Швейцарії. Водночас КНР наголошувала на важливості запрошення Росії.
Загалом КНР, як й відзначалось вище, намагається нібито зберігати нейтральну позицію щодо війни. Раніше Пекін вже оголошував так званий “мирний” план щодо України, втім істотних кроків пізніше не відбулось.