Державний секретар Сполучених Штатів Америки (США) вирушив з візитом до країн Близького Сходу. Планує порушити питання післявоєнного плану управління та безпеки Сектора Газа.
Про це повідомляє BBC.
Як пояснює видання, візит державного секретаря, а також його діалог з лідерами Саудівської Аравії і Єгипту точитимуться довкола того, що США називають “архітектурою для тривалого миру”.
Тим часом в Катарі продовжуються переговори між Ізраїлем та ХАМАСом щодо припинення вогню, а також звільнення заручників. Втім, ознаки того, що сторони дійдуть згоди – наразі майже немає.
В рамках шостої поїздки Блінкена від початку війни між Таль-Авівом та бойовикам він вже відвідав Саудівську Аравію. За словами речника Державного департаменту Метью Міллера, діалог торкнувся зусиль, які необхідно докласти для досягнення угоди про припинення вогню, а також збільшення поставок допомоги в Сектор Газа на тлі подальших попереджень про масштабну гуманітарну кризу.
Згідно з оцінкою Організації об’єднаних націй, 1,1 мільйона людей в Секторі Газа наразі борються з катастрофічним голодом. Зокрема голод може дістатися й півночі країни вже до травня.
Зокрема на порядку денному були:
- післявоєнна Газа;
- унеможливлення того, щоб ХАМАС в майбутньому зміг повторювати напади;
- політичних шлях для палестинського народу з гарантіями безпеки з боку Ізраїлю;
- архітектура довготривалого миру та безпеки в регіоні;
Як пише BBC, вже вчора, 21 березня, державний секретар США також повинен був відвідати Каїр, втім подробиці його поїздки наразі не розкриваються.
Війна Ізраїлю з ХАМАС
Варто нагадати про те, що конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем розпочався 7 жовтня 2023 року, коли бойовики ісламістського руху атакували країну, що призвело до численних жертв, а також руйнувань. Армія оборони Ізраїля (ЦАХАЛ), у відповідь на вторгнення, розпочала наземну операцію на території Сектора Газа. Бойові дії продовжуються й сьогодні. Як відзначав раніше прем’єр-міністр Ізраїля Біньямін Нетаньяху, метою операції є повна ліквідація ісламістського руху, а також звільнення заручників.
У тому ж числі Нетаньяху заявляв про те, що повна перемога над ХАМАСом відбудеться після наземного вторгнення ізраїльських військових до міста Рафах, яке розташоване на кордоні з Єгиптом. Каїр, зі свого боку, пригрозив Тель-Авів призупиненням ключового мирного договору між країнами, оскільки вторгнення може призвести до закриття основного маршруту постачання гуманітарної допомоги.