Після переговорів із Києвом Сполучені Штати пом’якшили вимоги щодо повернення витраченої на Україну допомоги з $300 млрд до $100 млрд. Про це пише агентство Bloomberg.
Що відомо про рішення США?
Агентство повідомляє, що Вашингтон наполягає на укладенні угоди, яка принесла б США прибуток від українських інвестиційних проєктів, включно з видобутком корисних копалин та інфраструктурою. Очікується, що кошти надходитимуть до спеціального фонду відновлення, який контролюватимуть США, однак Україна вимагає вигідніших умов, відмовляючись визнавати військову допомогу США боргом.
Адміністрація Дональда Трампа після переговорів, які відбулися у Вашингтоні минулого тижня, знизила оцінку допомоги, яку було надано Києву після початку повномасштабної війни, з $300 млрд до приблизно $100 млрд.
Нові вимоги Сполучених Штатів близькі до даних української влади, яка оцінює надану американську допомогу в понад $90 млрд.
Як повідомив глава Мінфіну США Скотт Бессент, Україна представила нову пропозицію, і угоду може бути підписано вже цього тижня.
До слова, президент України Володимир Зеленський заявив, що війна завершиться дипломатичним вирішенням і перемовини “безумовно будуть”.
Нагадаємо, українців попередили про нове посилення лімітів на карткові перекази – коли воно відбудеться та якими будуть обмеження.