Кількість фальшивих гривень в Україні зростає – у поточному році на 1 млн справжніх банкнот зафіксовано 3,4 підробки. Про це пише “Мінфін” із посиланням на відповідь Нацбанку.
Розпізнати підробку можна кількома способами
В НБУ повідомили, що 90% фальшивок стосуються номіналів старих випусків – це 500 грн зразка 2006 р та 200 грн зразка 2007 р. Для того, аби розпізнати фальшиві гривні, можна скористатися різними способами, наприклад, розмістити їх проти світла. Таким чином перевіряється:
- Наявність водяних знаків, зображення цифрового позначення номіналу або графічного знаку гривні.
- Наявність наскрізного елемента.
- Наявність захисної стрічки (на ній має бути зображення номіналу, напис ГРН та зображення тризубу).
Окрім того, перевірити справжність банкноти можна, змінюючи кут її нахилу. При цьому слід дивитися на:
- Зображення – вони мають змінювати колір під різними кутами. Окрім того, має змінюватися напрямок руху фонового зображення стрічки.
- Полімерну стрічку, на якій міститься зображення цифрового позначення номіналу та графічного знаку гривні, Державного герба України. Також має змінюватися напрямок руху її фонового зображення.
- Зображення цифрового позначення номіналу.
У Нацбанку також зазначили, що справжність грошей можна перевірити на дотик. Зокрема, окремі зображення з лицьової сторони є рельєфними, що досягається завдяки спеціальному виду друку.
Нагадаємо, взимку в Україні не виключено введення відключень світла за графіками – це залежатиме від погоди та температурних показників.
До слова, у Раді заявили, що станом на зараз підстави для демобілізації чоловіків віком від 18 до 25 років, які вже мобілізовані до війська, відсутні.